YATIRIMCILAR

İKG Yatırım Felsefesi

İzmirli Kadın Girişimciler Derneği olarak; kadınların hem sosyal hayattaki hem de ekonomideki yerlerinin güçlenmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda daha fazla kadın girişimcinin hayatına dokunmak ve birlikte büyümek için birlikte hareket ediyoruz. Daha fazla kadın yatırımcının ortaya çıkmasının; kadın girişimcilerin erişebileceği kaynakların artmasına ve fırsatların yaratılmasına destek olacağına inanıyoruz. Bu nedenle kadınların yatırımcılara dönüşmesini sağlarken, birbirlerinden öğrenmelerini, yeni iş fırsatları yaratmalarını ve birlikte güçlenmelerine olanak tanıyan bir sistem sunmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik, şeffaflık, eşitlik değerlerini odağımıza aldığımız “İKG Yatırım Felsefesi” ile kadınların hayatına dokunurken, İzmir’e ve ülkemize değer katan işbirliklerine imza atıyoruz.
En İyilere Yatırım Yapma Fırsatı Yakala
Yatırım yapmadan önce, yatırım yapacağınız sektörleri, şirketleri ve piyasaları araştırmanız gerekmektedir. Şirketlerin finansal durumlarını, performanslarını, gelecek projeksiyonlarını ve sektörel trendleri inceleyerek, yatırım yapmadan önce kararlarınızı hızlıca verebilirsiniz. Tam da bu noktada İKG havuzu içerisinde yer alan kadın girişimcilere ait birbirinden değerli projeleri inceleme fırsatına sahip olursunuz.
Yatırım İçin Deneyim ve Bilgini Kullan
Kadın girişimcilerin projelerine yatırım yaparken, yatırımcı olmak için bütçenizin miktarı önemli değildir. Önemli olan sizi heyecanlandıran kadın girişimcinin projesine destek olarak, yepyeni bir fikrin büyümesine ve hayata geçirilmesine katkı sunmaktır. Bu sebeple İKG platformundaki projeleri incelerken bütçe, sektör ve büyüme kriterlerinize ek olarak projenin sizde uyandırdığı duyguları da dikkate almanız gerekmektedir.
En İyi Kadın Projelerine Ulaş
İzmirli Kadın Girişimciler Derneği içerisinde farklı sektörlere ait birçok değerli girişim projesi yer almaktadır. İKG platformunda yer alan kadın girişimcilerin projelerini inceleyerek; farklı kadınların maceralarına ortak olmak mümkündür. Tek yapmanız gereken fırsat bulduğunuz her an platformdaki projeleri detaylı bir şekilde incelemektir. Projeleri incelerken; projenin insanların hayatına bugün ve gelecekte nasıl etki edeceği üzerinde de durulmalıdır.