01
İlham Veren Kitaplar

Bizleri farklı dünyalara ve hikayelere götürecek, farklı karakterler ile tanıştıracak, bakış açımızı değiştirecek ilham veren kitaplar...

02
İlham Veren Filmler

Yeni umutlar, yeni başlangıçlar ve yepyeni hikayeler için farklı dünyaları keşfedeceğiniz ilham veren filmler…

03
İlham Veren Girişimciler

İlham veren girişimciler, yenilikçi fikirleri, girişimci ruhu ve azmiyle, dünya çapında değişim yaratan insanlardır.

04
İlhamınız İlham Olsun

Sizde üyelerimize ilham olmak için size ilham olan olay, video, kitap, film, hikaye gibi örnekleri bizimle paylaşabilirsiniz

Kitaplar

Azim,
Sabır, Tutku ve Kararlılığın Gücü

Angela Duckworth

Steve
Jobs

Walter Isaacson

Film & Belgeseller

“The Corporation”, Joel Bakan tarafından yazılan ve Jennifer Abbott ile Mark Achbar tarafından yönetilen, Kanada yapımı bir belgeseldir.

Belgesel; modern şirketlerin tarihsel gelişimini, yapısını ve işleyişini inceler. Yöneticilerin, hissedarların ve hukukçuların yanı sıra, belgeselde çeşitli toplum liderleri, aktivistler ve yazarlar da yer alır. Bu kişiler, şirketlerin ekonomik, sosyal ve çevresel sonuçlarını ele alırlar.

“The Corporation”, şirketlerin tarihini ve yapısını anlatırken aynı zamanda çözümler de sunar. Belgesel, şirketlerin insan haklarına saygı duymaları ve çevreye zarar vermemeleri için alınabilecek önlemleri tartışır. Ayrıca, belgeselde, tüketicilerin ve vatandaşların şirketlerin politikalarını etkilemek için nasıl harekete geçebilecekleri de ele alınır.

Erin Brockovich, 2000 yılında gösterime giren bir Amerikan biyografik drama filmidir. Film, Erin Brockovich adlı bir kadının, California’da bir su kirliliği davası açması ve halkı koruması konusundaki gerçek hayat hikayesini anlatmaktadır.

Erin Brockovich, bir hukuk bürosunda sekreter olarak çalışan yalnız bir anne olarak yaşamaktadır. Tesadüf eseri, su kirliliğine neden olan bir firma hakkında bilgi edinir ve bu konuda araştırmalar yapmaya başlar. Daha sonra, halkın sağlığını tehdit eden bu firmanın davasını kazanmak için mücadele etmeye karar verir.

Film; Julia Roberts’ın canlandırdığı Erin Brockovich karakterinin inanılmaz gücü ve kararlılığına odaklanarak, büyük bir hukuk mücadelesini ve bunun sonucunda insanların hayatlarını nasıl etkilediğini anlatmaktadır.

Girişimciler

Kelsey Falter

Alexis Wolfer